بلبرینگ

علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو ماشین چیست ؟

علائم خرابی بلبرینگ چرخ

علایم خرابی بلبرینگ چرخ جلو

بلبرینگ چرخ از مهم ترین قسمت مجموعه چرخ بوده که چرخ را به محور اتصال می دهد , این قطعه مجموعه از توپ های فولادی بوده که توسط یک حلقه فلزی به هم چسبیده و کنار هم قرار گرفته شده اند , این قطعه با تأثیر کاهش اصطحکاک و کارکرد روان ماشین در جاده برای عملکرد مطلوب اتومبیل , چرخ , توپی و لاستیک مناسب می باشد , بلبرینگ های چرخ نیز مانند دیگر قطعات خودرو پس از مدتی کارکرد دچار فرسودگی شده و نیاز به تعویض پیدا می کنند اما چه موقع می توان فهمید که موقع تعویض این قطعه است و علایم خرابی بلبرینگ چرخ جلو چیست ؟ صنعت کاران نوین مرکز فروش انواع بلبرینگ چرخ skf  و برندهای nachi , fag و nsk میباشد . برای مشاوره ثبت سفارش با ما تماس بگیریدو یا همراه ما باشید با :

  • علایم خرابی بلبرینگ چرخ جلو چیست ؟
  • علت خرابی بلبرینگ چرخ خودرو
  • خطرات خرابی بلبرینگ چرخ
علائم خرابی بلبرینگ چرخ

علایم خرابی بلبرینگ چرخ جلو چیست ؟

شنیده شدن صدای آسیاب مانند از چرخ ها :

یکی از مهم ترین علایم خرابی بلبرینگ چرخ جلو شنیده شدن صدای آسیاب مانند و یا صدای ساییده شدن از چرخ هاست که به طور معمول از یکی از چرخ ها به خصوص زمانی که در حال دور زدن و چرخش به چپ یا راست هستید و یا زمانی که دنده را تعویض می کنید شنیده می شود و با افزایش سرعت خودرو  این صدا نیز بیشتر می شود .

خرید بلبرینگ nachi اصل ژاپن

کشیده شدن خودرو به یک سمت :

از دیگر نشانه ها و علایم خرابی بلبرینگ چرخ جلو , انحراف خودرو به یک سمت است ؛ اگر بلبرینگ چرخ خودرو خراب شده باشد امکان دارد تایر بلرزد و خودرو به همان سمتی که بلبرینگ خراب شده است کشیده شود , در این صورت بلبرینگ خراب , پوسیده و حفره دار شده است در واقع هنگامی که این قطعه خراب شود سطح آن زبر می شود .

لقی زیاد از حد چرخ ها :

لقی بیش از حد چرخ ها نیز می تواند حاکی از خرابی بلبرینگ باشد ؛ چرخ ها از حرکات و نوسانات زیادی برخوردار می باشند در این حالت اتومبیل سست بوده و فرمان خودرو تحرکت کافی را ندارد در این صورت برای بررسی سریعا چرخ ها را جک زده و اقدام به تعویض بلبرینگ خراب نمایید .

 

ساییده شدن لاستیک ها :

در صورتی که لاستیک خودرو شما دچار ساییدگی شده است یکی از مهم ترین علت آن می تواند فرسودگی و خرابی بلبرینگ ها باشد .

ضربات وارده به چرخ :

یکی دیگر از نشانه های خرابی بلبرینگ ضربه به چرخ های خودرو است به همین منظور سریعا اقدام به ارزیابی سیستم تعلیق و بلبرینگ ها نمایید تا از عدم آسیب رسیدن به آنها اطمینان حاصل کنید .

انواع سایزهای بلبرینگ nsk موجود است

عدم تقارن تایرها :

خراب بودن بلبرینگ چرخ موجب می شود تا لاستیک مربوط به آن چرخ فرسودگی بیشتری نسبت به تایرها داشته باشد در صورتی که لاستیک ها ساییدگی متفاوتی دارند ممکن است به دلیل خرابی بلبرینگ باشد .

روشن شدن چراغ ای بی اس :

اگر خرابی در سمت جلوبندی و ترمز ماشین باشد , این حالت توسط سیستم ترمز تأیید شده و چراغ ABS روشن می شود .

داغ شدن پشت چرخ ها :

در صورتی که بلبرینگ معیوب باشد یکی از نشانه های خرابی آن داغ شدن پشت چرخ هاست در این حالت بلبرینگ عملکرد درستی نداشته , فلزات روی هم ساییده شده و چرخ ها به دلیل اصطکاک زیاد داغ می شوند .

علت خرابی بلبرینگ چرخ خودرو

  • رانندگی مکرر از میان گل و لای , آب یا نمک جاده
  • جاده های ناهموار
  • روانکاری نادرست
  • وارد شدن فشار بیش از حد به دستگاه ها و یا سرویس نادرست آنها
  • نامتعادل بودن لاستیک ها
  • تصادفات , سرعت گیر ها و حتی دست اندازها نیز می تواند موجب آسیب به یاتاقان چرخ شود .

خطرات خرابی بلبرینگ چرخ

در صورتی که بلبرینگ های خودرو دچار فرسودگی شده و راننده نسبت به این موضوع بی تفاوت بوده و به رانندگی خود ادامه دهد ممکن است که با خطرات جانی و مالی مواجه شود به دلیل این قطعه به صورت ناگهانی دچار فرسایش نمی شودو فرسودگی آن در بازه زمانی ایجاد می شود مگر زمانی که به آن ضربه وارد شود بنابراین بهتر است قبل از بروز حوادث ناگوار با مشاهده علایم خرابی آن این قطعه را تعویض نمایید .

کاتالوگ بلبرینگ fag  وارداتی اصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *