بلبرینگ

بلبرینگ کف گرد چیست ؟

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد چیست ؟

به تعریفی ساده اگر دنبال بلبرینگ  هایی هستید که مقاومت بالایی در بار محوری داشته باشد بهترین گزینه بلبرینگ کف گرد است . این بلبرینگ ها ماشین کاری و مونتاژ دقیقترین نسبت به دیگر طرح های بلبرینگ دارند و دقت عمل آنها بی نظیر است . برای خرید بلبرینگ  SKF  و NSK , NACHI , FAG  در مدل های کف گرد  میتوانید با صنعت کاران نوین تماس بگیرید . مجموعه صنعت کاران نوین وارد کننده 4 برند بالا میباشد  . کلیه محصولات بلبرینگ های شیار عمیق ، تماس زاویه ای ، خود تنظیم و… سایر  مدل ها در مجموعه ما موجود میباشد و پشتوانه تامین محصولات این 4 برند در اولویت ماست . همراه ما باشید اما در ادامه با اطلاعات بیشتر.

بلبرینگ کف گرد

ساختار بلبرینک کف گرد چگونه است   ؟ 

در بلبرینگ ها اکثرا با رینگ های داخلی و خارجی سر و کار داریم اما در بلبرینگ کف گرد ما اصلاحات دیگری داریم که به طور کلی ما بلبرینگ کف گرد را به 4 بخش تقسیم میکنیم  : 

 1. واشر یاتاقان
 2. واشر شفت
 3. ساچمه بلبرینگ
 4. قفسه بلبرینگ

 

ویژگیهای بلبرینگ کف گرد چیست  ؟

 • در شفت هایی که در یک محور ثابت نیستند بهترین گزینه بلبرینگ کف گرد است
 • همچنین باید اشاره کرد این نوع بلبرینگ با اینکه تماس مستقیم ساچمه با فشار محوری را دارد اما همچنان سرعت چرخش بلبرینگ حفظ میشود .
 • بیشترین مقاومت را بلبرینگ هایی دارند که بار محوری را تحمل کنند . بلبرینگ کف گرد مقاومت فوق العاده ای در بار محور دارد . ازین  جهت میتوان از آن به عنوان بلبرینگی مقاوم با عمر مفید بالا نام برد
 • سرعت عمل عالی  و نگهداری ساده از دیگر ویژگیهای بلبرینگ کف گرد است .
بلبرینگ وارداتی FAG  شیار عمیق

مونتاژ بلبرینگ کف گرد چگونه است  ؟ 

در مرحله مونتاژ ، ساچمه ها داخل قفسه ساچمه قرار میگیرند و سپس بین واشر یاتاقان و  واشر ساچمه فیت میشوند .در بلبرینگ کف گرد دو ردیفه نیز همین ساختمان با اضافه کردن ردیف دیگر خواهد بود که در ادامه توضیح خواهیم داد .

بلبرینگ کف گرد دو ردیفه چیست  ؟

همانطور که اشاره شد نوع دیگر بلبرینگ کف گرد دو ردیفه را داریم که ساختار آن کمی متفاوت تر  از یک ردیفه  میباشد  . بلبرینگ دو ردیفه در واقع دو قفسه نگهداری ساچمه دارد که به صورت موازی در مجاورت یکدیگر در سر و ته هولدر  قفسه قرار   میگیرند .

هدف از بلبرینگ کف گرد دو ردیفه چیست  ؟

ما برای تحمل فشار محوری از دو طرف نیاز به دو ردیف قفسه ساچمه داریم که بلبرینگ کف گرد دو ردیفه این  زمینه را برای ما فراهم میکند .  همچنین در موقعیت دهی محوری شافت تحمل مدل های دو ردیفه بمراتب بیشتر است .

ساختمان بلبرینگ کف گرد چگونه است ؟

در بلبرینگ کف گرد دو ردیفه  ، یک واشر شافت با دو قفسه ساچمه که در دو سر آن میباشد ساختمان بلبرینگ را تشکیل میدهد که  به صورت دو ردیفه قرار دارد و قطعه ای دیگر به عنوان دو سری قفسه ای بین واشرهای محافظ برای پوشاندن قفسه بلبرینگ ها لحاظ میشود .

چند نوع بلبرینگ کف گرد  تولید میشود  ؟

انواع بلبرینگ کف گرد   رایج عبارتند از : 

 • بلبرینگ کف گرد صنعتی
 • بلبرینگ کف گرد پلاستیکی
 • بلبرینگ کف گرد کارواشی
 • بلبرینگ کف گرد سوزنی

 • بلبرینگ کف گرد خودرویی

برندهای مطرح بلبرینگ کف گرد کدامند  ؟

برند SKF ، برند KOYO ، برند FAG ، برند NSK ، برند NACHI  و برند TIMKEN مطرح ترین بلبرینگ های کف گرد را تولید میکنند

وارد کننده بلبرینگ NSK در تهران

جنس  بلبرینگ کف گرد از چیست  ؟ 

 • اگر علامت F بکار رفته باشد جنس قفسه از فولاد ماشین کاری شده است
 • اگر علامت M بکار رفته باشد بلبرینگ کف گرد شما از جنس برنج ماشین کاری شده است

بزرگترین و کوچکترین بلبرینگ کف گرد  کدامند  ؟

سایزهای 53324 با قطر خارجی 210 میلیمتر  و   53328  با قطر خارجی 720 میلیمتر بزرگترین  بلبرینگهای  کف گرد هستند و کوچکترین سایز کف گرد 51100 است که قطر داخلی آن تنها 10 میلیمتر معادل یک سانتی متر است .

آیا هر چقدر بلبرینگ بزرگتر باشد قطر داخلی  هم بزرگتر است ؟

بله ، در برخی بلبرینگ های کوچک ممکن است قطر داخلی تغییر نکند اما هر اندازه که قطر خارجی بزرگ تر باشد طبیعتا بلبرینگ کف گرد نیاز شافت بزرگتری را برطرف  میکند و ازین رو کنس داخلی نیز بیشتر است . مثلا در بلبرینگ کف گرد 53328 قطر داخلی 190 میلیمتر معادل 19 سانتی متر است .

کاربرد بلبرینگ کف گرد در خودرو چیست  ؟ 

در خودروهای داخلی  و خارجی از بلبرینگ کف گرد استفاده های بهینه ای میشود  . عمده این کاربردها عبارتند از : 

 • بلبرینگ گیربکس
 • بلبرینگ صفحه کلاچ
 • بلبرینگ دینام
 • بلبرینگ جرخ های جلو و عقب
 • بلبرینگ دینام

بلبرینگ NTB چیست ؟

این همان بلبرینک کف گرد گرد کارواش است که در ردیف کاری کارواش مورد استفاده قرار میگیرد ، ساختار آن مانند دیگر بلبرینگ های کف گرد است و ساچمه ها توسط قفسه ساچمه نگهداری میشود و  در آن دو یاتاقان شافت و واشر یاتاقان برای محافظت قفسه تعبیه شده است.

بلبرینگ کف گرد سوزنی چیست  ؟ 

به یکی از سخت ترین بلبرینگ ها اشاره میکنیم با عنوان بلبرینگ کف گرد سوزنی . تفاوت این نوع بلبرینگ با سایر بلبرینگ ها در این  است که ساچمه های آن به شکل استوانه ای  بوده و به شکل سوزن دیده میشوند  . ساچمه های سوزنی  این بلبرینگ کف گرد قطر کمتری نسبت به ساچمه های معمولی دارند و به همین دلیل قطر بلبرینگ کمتر از دیگر بلبرینگ هاست . همانطور که اشاره شد از این بلبرینگ برای محورهای با قطر کم استفاده میشود .

خرید بلبرینگ گیربکس NACHI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *