بلبرینگ

علت خراب شدن بلبرینگ چرخ ماشین

علت خراب شدن بلبرینگ چرخ

چرا بلبرینگ چرخ ماشین زود خراب می شود ؟

بلبرینگ نامی آشنا برای صنعت گران , تعمیرکاران و مکانیک هاست ؛ بلبرینگ ها انواع و کارایی مختلفی در ماشین آلات صنعتی داشته و در خودروها نیز از نام های آشنا محسوب می شود ؛ این قطعه نوعی یاتاقان , یا چرخ دنده چرخشی و یا توپی به شمار می آید و در هر وسیله ای می چرخد و مانع از ایجاد اصطکاک و سایش سطح در حال چرخش روی هم می شود ؛ بلبرینگ ها در قسمت های مختلف خودرو اعم از دینام , پلوس , فرمان و… به کار می روند که یکی از آنها بلبرینگ چرخ است یکی ار رایج ترین سوالات کاربران در رابطه با این قطعه این است که چرا بلبرینگ چرخ ماشین زود خراب می شود ؟ صنعت کاران نوین تامین کننده بلبرینگ های اورجینال skf , nachi ,nsk و fag با فروش بلبرینگ اورجینال چرخ ماشین در خدمت شماست . برای خرید عمده با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • علایم خرابی بلبرینگ چرخ ماشین
  • چرا بلبرینگ چرخ ماشین زود خراب می شود ؟
  • جلوگیری از بروز خرابی بلبرینگ ها
  • خطرات خرابی بلبرینگ چرخ ماشین
  • عمر بلبرینگ چرخ ماشین چقدر است ؟

مرکز فروش بلبرینگ skf

علت خراب شدن بلبرینگ چرخ

علایم خرابی بلبرینگ چرخ ماشین

قبل از جواب دادن به این سؤال که چرا بلبرینگ چرخ ماشین زود خراب می شود بپردازیم به رایج ترین علایم خرابی این قطعه اشاره می کنیم برای تشخیص خرابی ابن قطعه علایم متداولی وجود دارد که از جمله آنها می توان , سایش ناهموار لاستیک ,اینکه لاستیک ها به طور یکنواخت ساییده نشده باشند ( اما علت این مشکل دلایلی مانند تراز نامناسب چرخ , لاستیک نامتعادل و.. باشد بنابراین تنها به دلیل خرابی بلبرینگ چرخ نیست ) , شنیده صدای زنگ زنی و سر و صدا از چرخ ها از دیگر علایم خرابی این قطعه است .

چرا بلبرینگ چرخ ماشین زود خراب می شود ؟

چرا بلبرینگ چرخ ماشین زود خراب می شود ؟ شاید برای شما هم پیش آمده که در مدت زمان کوتاهی چند بار بلبرینگ را تعویض نمایید اما باز هم در مدت کوتاهی این مشکل تکرار شده باشد .بنابراین مشکل از کجاست ؟در ادامه 4 علت مهم خرابی زودهنگام بلبرینگ های چرخ ماشین را بیان می کنیم .

خوردگی و زدگی بلبرینگ :

از جمله علت خراب شدن زود هنگام بلبرینگ چرخ ماشین این است که قسمت درونی کنس یا ساچمه به شکل خوردگی و زدگی ایجاد شده و موجب ایجاد صدا در چرخ ها می شود ؛ بی کیفیت بودن بلبرینگ و استهلاک زیاد ماشین علت این خوردگی است .

پکینگ گلویی چیست ؟

روانکاری نادرست بلبرینگ :

از دیگر علت زود خراب شدن بلبرینگ انتخاب نادرست و استفاده غلط از روان کننده هاست ؛ به علت اینکه دسترسی به محل قرار گیری بلبرینگ ها در دستگاه کمی دشوار است در روانکاری دوره ای آنها سهل انگاری می شود که این امر هم به دستگاه و هم به بلبرینگ آسیب جدی وارد می کند ؛ برای اینکه از تماس مستقیم اجزا با یکدیگر و سایش این قطعه جلوگیری شود ؛ باید به طور مناسب روانکاری شود .

عایق بندی نادرست بلبرینگ :

 این قطعات بدون رعایت عایق کاری صحیح نمی توانند عملکرد صحیح در محیط های آلوده داشته باشند ؛ عایق کاری صحیح باید برینگ و روان کننده را از آلودگی حفظ نماید بنابراین یکی دیگر از دلایل خرابی زودهنگام بلبرینگ عایق بندی نادرست و ورود آلودگی به داخل رینگ است .

نصب نادرست بلبرینگ :

اگر بلبرینگ های چرخ در صورتی که آن ها را تازه تعویض کرده باشید خراب شده باشند ممکن است به اشتباه و به روش نادرست نصب شده باشند .

جلوگیری از بروز خرابی بلبرینگ ها

  • بر روی دست اندازها سرعت را کم نمایید ( زیرا سرعت بالا موجی خرد شدن بلبرینگ می شود )
  • بلبرینگ با کیفیت و مرغوب را انتخاب نمایید .
  • هر پنج هزار کیلومتر چرخ را جک زده و بچرخانید اگر صدا داد یا لق زد بلبرینگ خراب شده است .

خطرات خرابی بلبرینگ چرخ ماشین

به وجود آمدن خرابی در بلبرینگ می تواند موجب بروز مشکلاتی برای خودرو و سرنشین شود از جمله این مشکلات می توان قفل شدن لاستیک ها , لق زدن چرخ ها و در بدترین حالت در رفتن چرخ ها را نام برد .

عمر بلبرینگ چرخ ماشین چقدر است ؟

طول عمر بلبرینگ چرخ ماشین به باری که تحمل می کند و سرعت عملیاتی ان بستگی دارد ؛ همچنین در مدت عمر این قطعه عوامل مختلفی از جمله نصب ( سوارکردن و روانکاری اولیه ) , همراستا سازی , روانکاری مجدد و مراقبت وضعیت و در آوردن ( تعویض ) تأثیر گذار هستند برای طولانی کردن عمر بلببرینگ به کار گیری تجهیزات مناسب در کنار ارتقاء کیفیت سطح فنی افراد درگیر با آن همراه با آموزش الزامی است .

واردات بلبرینگ fag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *