بلبرینگ

کاربرد بلبرینگ های کوچک چیست ؟

کاربرد بلبرینگ های کوچک

کاربرد بلبرینگ های کوچک چیست ؟

بلبرینگ های مینیاتوری از جمله بلبرینگ های شیار عمیق بوده که از لحاظ ظاهری ابعاد بسیار کوچک دارند سایز این بلبرینگ ها از 1/5 میلیمتر تا 9 میلیمتر بوده و دارای محوری نازک و فضای کم هستند , اغلب کاربرد بلبرینگ های کوچک این است که در صنایع حساس برای سرعت های بالا مورد استفاده قرار میگیرند . مجموعه صنعت کاران نوین تامین کننده بلبرینگ  برند skf ، nachi  ، nsk و fag با محصولات اورجینال و قابل استعلام بلبرینگ ها در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

 • بلبرینگ چه وظیفه ای دارد ؟
 • کاربرد بلبرینگ های کوچک چیست ؟
 • جنس بلبرینگ های کوچک چیست ؟
 • نحوه نگهداری از بلبرینگ های کوچک
 • بلبرینگ های مینیاتوری چه قیمت اند ؟
کاربرد بلبرینگ های کوچک

 بلبرینگ  چه وظیفه ای دارد ؟

بلبرینگ ها اصطکاک را به حد قابل توجهی کاهش می دهند اما این قطعات برای پیشگیری از سایش نیز کاربرد دارند هنگامی که شما قصد دارید دو قطعه را روی هم سوار کنید به صورتی که این دو تماس زیادی با یکدیگر داشته باشد و نیز روی یکدیگر حرکت کنند اصطکاک زیادی ایجاد شده که سایش قطعات را در پی دارد اما بلبرینگ ها انتقال قدرت را بین دو سطح ایجاد می کنند و علاوه بر جلوگیری از سایش کمترین برخورد بین دو قطعه ماشین رخ می دهد .

کاربرد بلبرینگ های کوچک چیست ؟

بلبرینگ های مینیاتوری یا کوچک از انواع بلبرینگ های شیار عمیق بوده که  در ابعاد بسیار کوچک از 1/5 میلیمتر تا 9 میلیمتر ساخته می شود این سازه در صنایع حساس کاربرد داشته و نیز در سرعت های بسیار بالا دوام خوبی دارد  کیفیت بالا , سرعت بالا و دریگر ویژگی های این قطعه موجب شده تا در صنایع مختلفی اعم از صنایع پزشکی , صنایع گازی , صنایع هوا و فضا  و…  مورد استفاده قرار گیرداز جمله کاربرد بلبرینگ های کوچک را می توان به موارد زیر اشاره کرد .

 • دستگاه های اندازه گیری
 • تجهیزات پزشکی
 • موتورهای پله ای
 • میکروسکوپ ها
 • جعبه دنده های مینیاتوری
 • مته دندان پزشکی
 • دوک نخ ریسی و…
فروشگاه مرکزی  بلبرینگ nsk پژو

بلبرینگ های فوق مینیاتوری چه کاربردی دارند ؟

بلبرینگ های فوق مینیاتوری از بلبرینگ های مینیاتوری استاندارد نیز کوچک تر بوده و قطر سوراخ های آنها از 6/ تا 2.5 میلیمتر متغیر است از جمله کاربرد های این نوع می توان به دبی سنج ها , بادسنج , رولرهای تحت فشار ,موتورهای فن HDD و موتورهای اسپیندل HDD اشاره کرد .

به طور کلی از بلبرینگ های مینیاتوری و فوق مینیاتوری در هر صنایع که به ظرافت و حساسیت بیشتری نیاز باشد و نیز کارهایی که نیاز به سطح قابل پیش بینی گشتاور , راندمان و سختی دارند استفاده می شود .

جنس بلبرینگ های کوچک چیست ؟

به کاربرد بلبرینگ های کوچک اشاره کریم , اما آیا می دانید برای ساخت این قطعه از چه متریالی استفاده می شود ؟ متریال مورد استفاده برای ساخت این قطعات از آلیاژ Chrome steel SAE 52100 یا   DIN 100 می باشد که یک فولاد کم آلیاژ کروم دار است و میزان عناصر آلیاژی آن تقریبا 2 درصد کروم و 0.5 درصد منگنز می باشد .

نحوه نگهداری از بلبرینگ های کوچک

در این قطعات تحمل بار با دقت بالایی اندازه گیری شده است با این حال ممکن است برخی عوامل آنها را در معرض آلودگی و آسیب قرار دهند ؛ تولید کنندگان بلبرینگ مینیاتوری پس ار بازرسی نهایی آنها را در اتاق تمیز کلاس 100 بسته بندی نموده چرا که کوچکترین ذرات نیز می تواند عمر آنها را کوتاه کند ؛ از لمس این قطعات با دست بپرهیزید , روانکاری بلبرینگ از لایه های داخلی محافظت می کند اما ممکن است اسید پوست به سطح بیرونی آن آسیب برساند می توانید این قطعات را با دستمال انگشتی یا دستکش های مخصوص مدیریت کنید و روزانه نواحی کاری که آلودگی آنها را در بر گرفته تمیز نمایید , یکی دیگر از مهم ترین عوامل در آسیب به این قطعات نیروی بیش از حد در طول مونتاژ است  نیروهای زیاد از حد موجب افزایش گشتاور و سطح سرو صداو نیز کم شدن طول عمر این قطعات می شود .

بلبرینگ های مینیاتوری چه قیمت اند ؟

ببلرینگ های مینیاتوری با توجه به کاربردهای متفاوت انواع مختلفی دارند در نتیجه این قطعات با توجه به نوع مصرف و متریالی که دارند قیمت گذاری می شوند .

خرید بلبرینگ اورجینال fag از وارد کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *