بلبرینگ

لیستی از کاربردهای بلبرینگ

بلبرینگ nsk کد 7918ATRSULP4

لیستی از کاربردهای بلبرینگ

بلبرینگ ها طراحی ساده ای دارند به طوری که از تعدادی قطعه ساده مانند رینگ درونی ، رینگ بیرونی ، تعدادی ساچمه و قفسه نگهدارنده ساچمه ها تشکیل شده اند دسته ای از آنها دارای کاسه نمد هستند بلبرینگ ها قطعه ای مکانیکی هستند که با توجه به ساختار آنها در صنایع مختلفی مانند ماشین آلات ، کارخانه ها ، موتورخانه ها ، و… کاربرد دارند یعنی در هر جایی که نیاز به چرخش باشد بلبرینگ به کاررفته است در واقع از مهمترین اختراعات بشربوده چرا که بدون این قطعه هیچ چرخی به راحتی قادر به چرخیدن نخواهد بود بلبرینگ ها ساختار مختلف و همچنین در جنس های گوناگون و همچنین درجه کیفی مختلفی دارند که هر یک می تواند در طول عمرآنها تاثیرگذار باشد هر روزه کاربردهای بلبرینگ را می توانید در اکثر وسایل کاربردی از منزل تا خودور و محل کار مشاهده کنید . صنعت کاران نوین تامین کننده انواع بلبرینگ fag ناچی ، skf  و nsk  با محصولات اورجینال این برندها در خدمت شماست . همراه ما باشید

خرید بلبرینگ  skf

بلبرینگ nsk کد 7918ATRSULP4

کاربرد انواع بلبرینگ ها

  • در انواع اتومبیل ، دوچرخه و موتورسیکلت
  • ماشین آلات کارگاه ها و کارخانه ها
  • دستگاه های خودپرداز
  • لوازم خانگی و ساختمانی
  • بالابرها و آسانسورها
  • پله های برقی
  • تجهیزات بیمارستانی
  • دستگاه های شرکتی
  • ابزار کار (دریل ، فرز ، ریل های کمد ، درستگاه های چاپ و…)
بلبرینگ شیار عمیق nsk

بلبرینگ ها نامی شناخته شده برای تمامی صنعتگران هستند به عنوان مثال بیرینگ ها نقش اساسی را در خودروها اجرا می کنند اگرچه در هر خودرو بیش از صدها بیرینگ به کاررفته است اما برای افراد نا آشنا خیلی از آنها چندان شناخته شده نیستند .

 

وظایف یک  بلبرینگ

بلبرینگ ها یا همان بال برینگ همان توپ های حامل هستند که با نصب در ماشین آلات کمک به افزایش سرعت ، حرکات نرم ، عدم اصطکاک در بین دو فلز و کاهش دما خواهد شد کاربرد های بلبرینگ و یاتاقان در خودرو مانند چرخ ها ،  پلوس ، اکسل ، فرمان ، گیربکس و دینام  باعث می شود خودروها به راحتی به حرکت در بیایند  در ادامه به ویژگی های بلبرینگ خودرو اشاره خواهیم کرد

خرید عمده بلبرینگ ناچی

کمک به انتقال نیرو

همان طور که در بالا گفته شد بلبرینگ ها در قسمت هایی که نیاز به چرخش دارند استفاده می شود به طوری که قسمت های چرخشی را به صورتی روی هم قرار می دهد که مانع از بر خورد و به هم در چرخیدن می شود از طرفی اصطکاک کاهش یافته و دما را هم پایین می آورد و با انتقال نیرو چرخش ها را تسهیل می بخشد.

ممانعت از سایش

بلبرینگ ها بین قطعات فلزی چرخان قرار گرفته و مانع از برخورد آنها به هم می شود در نتیجه عدم برخورد آنها باعث می شود سایش بین دو فلز ایجاد نشود و آسیب نبینند.

جلوگیری از اصطکاک

اگرچه بیرینگ ها مانع از آسیب دیدن فلزات می شوند و باعث می شود اصطکاک بین آنها ایجاد نشود اما فواید دیگری هم دارند به طوری که آنها سرعت را افزایش داده و دما را کنترل می کنند و به همین دلیل باعث هدر رفت انرژی نخواهند شد .

از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده بلبرینگ ساچمه ها هستند تغییر شکل درساخت آنها مانند ساچمه های استوانه ای ، بشکه ای ، مخروطی ، سوزنی ، کف گرد مخروطی آنها را به یاتاقان تبدیل می کند در هر جایی که بلبرینگ نتواند تحمل بار را داشته باشد از یاتاقان استفاده می کنند .

بلبرینگ سرامیکی چیست  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *