میکروفیلتر کمپرسور

میکرو فیلتر کمپرسور چیست  ؟

میکروفیلتر کمپرسور میتواند با 0.01 میکرون هوا را از ذرات ریز را تصفیه کند . اکنون فیلتر هوای کمپرسور برای جدا سازی روغن و مایع و همچنین اجرام ریز با تغییرات ساختاری در قالب  میکروفیلترها روی کمپرسور و در مسیر هوای خروجی نصب میشود تا از خروج کوچکترین ذرات نیز جلوگیری گردد .  کیفیت پاکی هوای فشرده سیال را تنها میتوان با میکروفیلتر کمپرسور تضمین کرد .  همراه ما باشید با اطلاعات مفیدی از میکروفیلتر کمپرسور

( این مقاله صرفا جهت مطالعه میباشد و خدمات ارائه نمیشود )

 چرا میکرو فیلتر کمپرسور ؟

استهلاک کمپرسورهای صنعتی را نباید دست کم گرفت  و بالاتر از آن تحویل هوای پاک از کمپرسور از اصول اولیه بیشتر کسب و کارهاییست که با کمپرسورها سر و کار دارند . در حالت عادی در یک محیط معمولی حدود 200  میلیون ذرات گرد و غبار در یک متر مکعب وجود دارند که با مکش کمپرسور میتوانند به راحتی وارد سیال تجهیزات شده و اگر مدیریت صحیح نباشد در صنف هایی چون گزینه های زیر با آلودگی هوای خروجی کمپرسور روبرو خواهیم بود :

 •   صنف رنگ کاری 
 • صنف سندبلاست
 • جوشکاری های نوین 
 • صنف رزین اپوکسی
 • صنف چاپ هیدروگرافیک 
 • صنف فانتاکروم 

 1. ضرورت میکروفیلتر کمپرسور  در رنگ کاری

یکی از مهمترین کاربرد میکروفیلتر کمپرسور در  کارگاه های رنگ کاری است . رنگ کاری نوین بیشتر با پیستوله های رنگ انجام میشوند . پاشش رنگ مستلزم کمپرسور باد است و ما نیاز داریم که برای پاشش رنگی یکنواخت حد اقل 3 psi یا همان سه بار هوای فشرده پشت پیستوله داشته باشیم . اما مشکل اینجاست که  سیستم  مکنده  کمپرسور هوای محیط  را دریافت میکند و کلیه ذرات آزاد در فضا  همراه با رطوبت هوای محیط دریافت میشود . و در نهایت با پاشش رنگ اگر ذرات جامد یا روغن یا آب با رنگ یا حتی آستر رنگ همراه باشد ظاهر کار را خراب میکند . برای داشتن تضمین هوای سالم نیاز مبرم به میکروفیلتر کمپرسور داریم که بتواند با تلرانس صدم میکرون دانه های ریز را از هوای سالم جدا کند  و مانع از پاشش آن همراه با رنگ شود . صنعت کاران نوین میکروفیلتر کمپرسور مخصوص رنگ کاری را در سه دسته سپراتور مختلف تولید میکند :

 • فیلتر سپراتور آب
 • فیلتر سپراتور ذرات
 • فیلتر سپراتور روغن

اگر فیلتر هوا در رنگ کاری نباشد چه اتفاقی می افتد   ؟

با نداشتن میکروفیلتر کمپرسور در مسیر  کمپرسور :

 • ترکیب آب موجب  پوسته شدن  و تغییر رنگ نهایی در رنگ کاری میشود
 • دانه های ریز موجب برآمدگی یا به اصلاح دان شدن رنگ و همچنین پوسته شدن رنگ خواهد شد
 • ترکیب روغن با رنگ نیز در کمترین زمان موجب ایجاد حفره های ریز و درشت روی سطح رنگ شده که با هیچ چیز قابل ترمیم نیست . (وجود روغن اجازه ترمیم حفره را نمیدهد )

نکته : این را بدانید که اگر سطح رنگ خراب شود اضافه کردن یک پاس دیگر رنگ میتواند ضخامت یا به اصلاح گوشت رنگ را زیاد کند و حتی اگر رنگ 21 یا همان رنگ ماشین هم در این شرایط روی کار باشد هرگز خشک نمیشود و حالت نرمی مادام روی کار باقی خواهد ماند . ازین رو تنها با یک میکروفیلتر کمپرسور میتوانید خیال خودتان را از یک رنگ کاری مطمئن آسوده خاطر کنید .

وارد کننده بلبرینگ skf

 2. ضرورت میکروفیلتر کمپرسور در سند بلاست و زیرسازی 

در سندبلاست نیز وجود میکروفیلتر کمپرسور اهمیتی مشابه با سیستم رنگ کاری دارد . در بیشتر سند بلاست ها دو هدف مشترک وجود دارد . زبر کردن سطح کار  و رطوبت زدایی برای رنگ کاری یا پوشش صنعت   . سطح کار برای پوشش  و رنگ های خاص باید عاری از هر گونه رطوبت باشد . به همین دلیل با استفاده از پاشش سیلیس با استفاده از کمپرسور باد این عمل انجام میشود . ترکیب آب یا روغن با ریزدانه های سیلیس نیز میتواند سطح کار را نامرغوب کند و این وضعیت برای سندبلاست  های حساس میتواند مضر واقع  شود چرا که رنگ یا پوشش های دیگر نمیتواند به خوبی همپوشانی لازم را برقرار کند . ازین رو  در مسیر هوای فشرده از فیلتر هوای کمپرسور استفاده میشود  تا با ساختاری که دارد به عنوان تله روغن گیر عمل کند و از ترکیب شدن روغن با هوای فشرده کمپرسور جلوگیری نماید . دقت عمل میکروفیلتر کمپرسور روغن گیر صنعت کاران نوین  تا   0.01 میکرون میباشد .  برای سفارش و ساخت آن میتوانید با ما در ارتباط باشید . اما ضرورت میکرو فیلتر کمپرسور به سندبلات ختم نمیشود و کلی زیرکاری دیگر داریم که با فشار باد همراه است . مثل وکیوم    کاری چوب  که برای زمینه سازی  حتما باید پاشش چسب pvc زیر کار با فشار باد انجام شود  .

 3. ضرورت فیلتر هوای کمپرسور در جوشکاری

در برخی پوشش دهی های سرامیکی ، متالیک  و…..که برای پاشش دهی از کمپرسور باد استفاده میشود نیاز به هوای فشرده عاری از ریزدانه های روغن ، جامد یا آب داریم . بهترین راه حل برای این کار استفاده از فیلتر هوای کمپرسور است . انواع این فیلترها در بازار یافت میشود اما میکروفیلتر کمپرسور گزینه خاص و متفاوتیست چرا که ترکیب روغن با گازهایی چون اسیتیلن و اکسیژن میتواند خطرناک باشد . میکروفیلتر به شما این امکان را میدهد که حتی ریزترین ترکیب های آب یا روغن توسط سپراتور جدا شوند   . ساخت تله آب گیر و روغن گیر کمپرسور با فیلتر  نانو  را به صنعت کاران نوین بسپارید .

انواع واشر پاکتی ptfe

4. ضرورت میکرو فیلتر کمپرسور در کیلر و اپوکسی

رزین اپوکسی یکی دیگر از خدمات مربوط به دکوراسیون داخلی است که این روزها به یک کسب و کار پر رونق تبدیل شده است . اپوکسی یا بهتر است بگوییم چسب اپوکسی میتواند سطحی بسیار براق  و در عین حال مقاوم ایجاد کند که ظاهری کریستالی داشته و تنوع بسیار زیادی در ترکیبات دارد . کیلر پاشی روی سازه ها نیز مانند اپوکسی کار براق سازی سطح را انجام میدهد اما ضخامت آن  نمیتواند مانند اپوکسی میلیمتری و یا بیشتر باشد . در کل نیاز  ما به میکروفیلتر کمپرسور آنجا دیده میشود که هم پاشش اپوکسی و هم کیلر توسط پیستوله انجام میشود و نیاز مبرم به کمپسرو باد دارد . و در نهایت ایجاد روغن یا ریزدانه ها و حتی آب میتواند در ترکیب پاشش اپوکسی یا کیلر مشکل ساز شود و مشکلاتی از قبلی مشکلات زیر ایجاد نماید  : 

 • حفره حفره شدن پوشش
 • چکه کردن کیلر و اپوکسی
 • ایجاد دانه در سطح که جدا کردن آن شاید امکان پذیر نباشد .

نکته : هر پاششی که پوشش دهی ایجاد میکند نیاز به میکروفیلتر کمپرسور برای تصفیه هوای فشرده دارد .

 5. ضرورت فیلتر هوای کمپرسور  در چاپ آبی

چاپ آب یا همان چاپ هیدروگرافیک نوعی پوشش دهی نوین است که توسط حوضچه های کوچک و بزرگ آب انجام میشود . در مرحله ای از هیدروگرافیک مایعی تحت عنوان اکتیواتور روی سطح کار پاشش داده میشود که  نوار فیلم را آماده پوشش دهی سطح کار میکند . اگر در پاشش اکتیواتور همراه آن روغن یا آب باشد  احتمال دارد : 

 • فیلم هیدروگرافیک پاره شود 
 • فیلم هیدروگرافیک جمع شود 
 • پوشش دهی با حفره همراه خواهد بود 
 • بعد از پوشش دهی فیلم به صورت سکه ای از کار جدا شود 

نکته : حساسیت در پاشش اکتیواتور هیدروگرافیک بالاست و پیشنهاد میشود از فیلتر هوای کمپرسور استفاده شود که بهترین آن ها نیز ساخت میکروفیلتر کمپرسور است تا ریزترین دانه های میکرونی  را نیز جدا کند .

انواع پکینگ گلویی را بشناسید  

 6. ضرورت میکرو فیلتر کمپرسور در فانتاکروم

 فانتا کروم از پوشش ظروف و قوطی ها گرفته تا …  انواع جعبه و سازه های تزیینی به دلیل پوشش زیبایی که دارد از محبوبتی خاصی برخوردار است . در صنف فانتاکروم نیز مایع ترکیبی فانتا با پیستوله و یا دستگاه خاص خود پاشش داده میشود که هر دو با فشار باد کمپرسور کار میکنند . ازین جهت همچنان باید به فکر تصفیه هوای کمپرسور باشیم که ما نیز طبق معمول به یک دلیل خاص  پیشنهاد میکنیم یک میکروفیلتر کمپرسور سر راه دستگاه قرار دهید .

“اکثر کارهای خدماتی مثل فانتاکروم پوشش دهی سری هستند . اگر کیفیت پاشش فانتا خوب نباشد ممکن است ده ها ، صد ها یا حتی هزاران کار فانتا شده شما مرجوع شوند . بدین  دلیل ریسک نکنید و به فکر یک فیلتر هوای کمپرسور خوب باشید . “

کاتالوگ بلبرینگ fag  اصل آلمان

( این مقاله صرفا جهت مطالعه میباشد و خدمات ارائه نمیشود )