ساخت پکینگ طبقاتی

پکینگ طبقاتی و وی پکینگ

پکینگ های پلیمری قطعه ای   هستند که وظیفه آنها آببند کردن روغن ، گاز و جامدات میباشد . بیشتر پکینگ های کاربردی در شافت و پیستون از نوع پکینگ تکی میباشند اما برخی شافت ها نیاز به آببندی مطمئن تر  دارند  و از حساسیت بالایی  برخوردار  هستند .  نوعی پکینگ تحت عنوان پکینگ طبقاتی مطرح است که از 5 الی  10 پکینگ (بسته به نوع  و کاربرد شافت  ) مونتاژ میشود . همراه ما باشید با اطلاعات مفیدی از پکینگ طبقاتی   معمولی ، پکینگ طبقاتی منجید دار و  انواع V وی پکینگ  .  جهت مشاوره و ثبت سفارش  بلبرینگ آلمانی  fag نیز میتوانید با ما تماس بگیرید  و یا همراه ما باشید با ادامه مطلب

(این مقاله صرفا جهت مطالعه میباشد و خدماتی ارائه نمیگردد)

ساخت پکینگ طبقاتی با صنعت کاران نوین

 از آنجایی که سرعت چرخش حول محور در این نوع شافت ها بیشتر از شافت های معمولی است   ساخت پکینگ طبقاتی و تعداد پکینگ بکار رفته در پک مستلزم محاسبات مهندسی شده  میباشد .  طراحی و ساخت و مونتاژ  پکینگ طبقاتی چند فاکتور مهم را یدک میکشد  که عبارتند از : 

  • تلرانس ماشین کاری بدنه ، محور بیرونی و داخلی و همینطور شیار پکینگ باید کمتر از 0.1 باشد  . 
  • متریال مصرفی در ساخت پکینگ طبقاتی باید درجه یک و ترجیحا آلمانی باشد تا پک مونتاژ شده در خطر ارتعاش و فرسایش قرار نگیرد  . 
  • اطلاعات کاملی از سرویس دوره ای و تعمیر و تعویض باید در دست  ارائه دهنده پکینگ طبقاتی باشد . 
  • همچنین در وی پکینگ ها زاویه ماشین کاری باید بسیار دقیق انجام شود .
پکینگ گلویی آلمانی

کاربرد پکینگ طبقاتی

برخی موتورهای رفت و برگشت ، جک های هیدرولیکی و پنوماتیکی از اهداف اصلی پکینگ های طبقاتی میباشند . 

وی پکینگ چیست ؟

وی پکینگ نوع دیگر پکینگ طبقاتی است که پکینگ های V شکل به صورت طبقاتی داخل یک دیگر قرار میگیرند و توسط تو وی پکینگ نر و ماده محافظت میشوند . ثبات و همگام سازی کار با وی پکینگ ها بهتر از دیگر پکینگ های طبقاتی میباشد .

پکینگ طبقاتی منجید دار چیست  ؟

لاستیک منجید نوعی لاستیک نسوز و بسیار منطعف است که از آن در ساخت پکینگ استفاده میشود . این  لاستیک در ردیف های   5 یا 7 تایی پکینگ طبقاتی  در دو یا شاید 4 پکینگ مورد استفاده قرار میگیرد  که ویژگیهای پکینگ ها را از نظر آببندی ، مقاومت در برابر دما و نیروی سایشی افزایش میدهد . در پکینگ طبقاتی استفاده از پکینگ منجید دار الزامی میباشد .

جنس پکینگ منجید دار از چیست  ؟

منجیدی که در پکینگ طبقاتی استفاده میشود  موادی ساخته شده از الیاف مصنوعی ، کتان و نخ میباشد که همانطور که اشاره شد مقاومت بالایی نسبت به نیروی سایشی ، دمای بالا و مواد اسیدی و خورنده ها دارد .

بهترین پکینگ طبقاتی منجید دار چیست ؟

با توجه به متریال های موجود در بازار ما به شما پکینگ طبقاتی آلمانی را پیشنهاد میکنیم .

خرید عمده بلبرینگ skf  اصل