واشر پاکتی PTFE

رینگ و  واشر پاکتی PTFE

تفلون کربن یا همان PTFE  یکی از متریال های بی نظیر برای ساخت  پکینگ ، اورینگ و واشر ، گردگیر و…. انواع آببندها میباشد . سطحی صاف و براق ، آببندی بی نظیر ، مقاومت مناسب در برابر دمای بالا (تا 120 درجه سانتی گراد ) و سازگاری بالا با شافت و سیلندرها را میتوان از خواص مکانیکی تفلون کربن یا همان PTFE دانست که این بار ما را به ساخت انواع واشر پاکتی PTFE وا داشته است . برای سفارش ساخت رینگ وواشرپاکتی(عایق نسوز)PTFEقطر700 و قطرهای سفارشی باید به تولید کنندگان قطعات پلیمری مراجعه نمایید و یا همراه ما باشید با اطلاعات مفیدی از این قطعات

( این مقاله صرفا جهت مطالعه میباشد و خدماتی ارائه نمیشود )

چرا  واشر پاکتی PTFE

تفلون کربن در ساخت واشر و پکینگ ها گزینه ای مناسبیست  چرا که از نظر ماشین کاری :

  • دیواره صاف و مسطحی دارد
  • تلرانس ماشین کاری تفلون کربن حد اکثر 0.05 میلیمتر است . ارتعاش ایجاد نمیکند و رابطه خوبی با ابزار تراش و فرزتراش دارد .

رینگ تفلونی PTFE

رینگ ها قطعه ای فلزی یا غیر فلز هستند که از آنها برای کنترل سرعت و تعادل حرکت بهتر پیستون و شافت و… استفاده میشوند . اغلب برای رینگ ها موقعیتی در نظر گرفته میشود که روی آن فیت شوند . ازین جهت خرید رینگ ملزم سایزبندی دقیق دارد یا بهتر است بگوییم برای خرید رینگ باید ساخت آن را سفارش دهیم . رینگ تفلونی PTFE محبوبیت زیادی دارد و آببندی این متریال در ساخت رینگ از اهمیت بالایی برخوردار است . برای ساخت رینگ نسوز PTFE  قطر 500 ، 600 و 700 با ما تماس بگیرید .

انواع روکش بلبرینگ پلی اورتان

اورینگ چیست  ؟ 

اورینگ یا همان O-RING  همانطور که از نامش پیداست نوعی رینگ O شکل است ه در صنعت استفاده زیادی از آن میشود . از یک نازل ساده گرفته تا پیچیده ترین پیستون ها و تجهیزات نفت و گاز پر از انواع اورینگ هاست . این قطعه که برای آببندی مصرف میشود   . با یک شکل ساده هندسی  و انعطاف پذیری و نصب بسیار آسان اورینگ ها شاید سخت باور کنیم که میتوانند هزاران اسب بخار فشار را تحمل کنند  اما به حدی خواص مکانیکی اورینگ ها جالب و کاربردیست که  در همه جای تکنولوژی مدرن حضورش حس میشود  . در مقاله ای مجزا با کلیاتی از انواع اورینگ و ساختار آنها آشنا خواهیم شد . بپردازیم به واشر پاکتی و کاربردهای آن  

چند نوع واشر داریم  ؟

جدا از واشرهای فلزی 6 نوع واشر در صنعت استفاده میشوند که عبارتند از : 

 1. واشر پاکتی PTFE

این واشر که با عنوان PTFE envelope gasket واشر گسکت تفلون کربن نیز شناخته میشود از دسته واشرهای تفلونی با خاصیت ضد سایش و اببندی بالاست که از متریال PTFE تولید میشود   .

کاتالوگ بلبرینگ 4 نقطه تماس skf

 2. واشر کلینگریت ضد اسید

این واشر که با عنوان واشر لاستیکی ضد اسید هم شناخته میشوند از دو لایه آنزیست خاص تولید میشود که در قسمت میانی یک واشر فولادی کربن یا استنلس استیل قرار گرفته و  5 نوع آن  تولید میشود : 

  1. واشر کلینگریت  ضد اسید
  2.  واشر کلینگریت  بدون سیم
  3. واشر کلینگریت  سیم دار
  4. واشر کلینگریت  سوراخدار
  5. واشر کلینگریت گرافیتی

  واشر سیم دار و بدون سیم دارد .علاوه بر آببندی خوب این واشر میتوان به مقاومت عالی آن در برابر دمای منفی و حرارت بالا و همچنین فشار بالا تا 300 بار اشاره داشت که در مقاله ای مجزا با جزییات به آن اشاره خواهیم کرد .

 3. واشر فلنچ 

این نوع واشر نیز به نوعی میتوان گفت از دسته واشرهای گلینگریت میباشد که در اتصال دو لوله یا لوله به مخازن یا لوله به شیرهای صنعتی و… ازین دسته اتصالات که با فلنج سر و کاری داریم کاربرد دارد  .

انواع گردگیر تفلون کربن PTFE